Як з’являються емоції?
Емоції – це властивості людини, у яких виявляється позитивне або негативне ставлення індивіда до певних об’єктів, сфер діяльності, до інших людей, до самого себе; емоційні реакції на зовнішні та внутрішні подразники, які викриваються у вигляді задоволення або незадоволення, радості, страху, гніву тощо; специфічна групу психічних станів, які відбивають ставлення людини до соціуму, до самої себе та до результатів своєї діяльності; емоційні вияви, які реалізуються у ситуативних переживаннях особистості.
Вивчення емоційного розвитку особистості різноманітно розглянуто в галузі психології в різних теоріях і підходах. Втім, аналіз наукової літератури свідчить про те, що сучасний стан досліджень емоційної сфери повністю не закінчений.
Специфіка емоційних переживань має велике значення для розуміння внутрішнього світу людини і, як наслідок, її поведінки та взаємодії з оточуючими. В емоційних реакціях відображається безпосереднє ставлення людини до себе та до інших людей. Емоційна регуляція має бути спрямована на покращення міжособистісних стосунків, взаємодію з іншими людьми та налагодження дружньої атмосфери для отримання психологічного комфорту.
Функції моцій
1. Сигнальна – переживання виникають і змінюються в зв’язку зі змінами що відбуваються у навколишньому середовищі чи в організмі людини.
2. Регулююча (стимулююча) – стійкі переживання спрямовують нашу поведінку, підтримують її, змушують переборювати перешкоди.
3. Комунікативна – дозволяє людини передавати свої переживання іншим людям, інформувати їх про своє відношення до предметів і явищ навколишньої дійсності.
Тож, як виникають емоції? Вже, з інформації вище, можна зрозуміти – що емоції це результат взаємодії з собою, з людьми, зі світом. Також, багато вчених мають думку, що емоції виконують роль внутрішніх сигналів, за допомогою який і відбувається контроль динаміки регуляції емоцій, що виникають у людини у даний момент.
Емоції завжди нам повідомляють щось про наш внутрішній світ, про те, крізь яку призму ми дивимося на наше оточення, і дають енергію на те, щоб вносити зміни. Важливо навчитися користуватися цим чудовим інструментом і звертати увагу на нього, щоб розуміти себе якнайкраще.
Анастасія Мотлохова, фахівець (консультант) ІРЦ