Меню Закрити

Важливість лікувальної фізичної культури
при інтелектуальних порушеннях

Інтелектуальні порушення – органічне ураження кори головного мозку, що має не прогресуючий характер; особливий розвиток дитини, котрий не вичерпує всіх її потенційних можливостей. Вона навчатиметься, проте дуже повільно, а певні знання та навички може не опанувати.  Такий діагноз  супроводжуються вадами розвитку  опорно-рухового апарату, збоями в роботі харчової системи та серцево судинної системи.

В даній статті ми розглянемо як можна допомогти такій дитині з використанням лікувальної фізичної культури. Чим же будуть корисні корекційні заняття з фізичним реабілітологом?

Діти добре ростуть та розвиваються в русі, при зниженні рухової активності  всі життєво необхідні системи  організму уповільнюються в роботі, тонус  скелетних м’язів зменшується, який  регулюється тісною взаємодією кори головного мозку; страждає серцево судинна система,  що  відображається на функціональній діяльності всього організму, ця система забезпечує кровообіг організму, а значить дихання і живлення всіх органів. Все це разом має негативні наслідки для здоров’я – від появи надмірної ваги до хвороб внутрішніх органів, серйозних порушень постави.  

Для кожної дитини підбирається  індивідуальна програма з фізичної реабілітації.

Основними цілями реабілітаційних заходів є поліпшення якості життя, відновлення або підтримання його здатності обслуговувати себе і залишатися соціально активним. Регулярні фізичні навантаження збагачують кров киснем, що краще живить мозок. Дитина  більш сконцентрована,  поліпшуються інтелектуальні здібності, що дозволяє легше засвоювати матеріал.

Кожна людина має свій рівень фізичної підготовки.  Думка багатьох людей з  медичними нозологіями: «Мені не можна займатися фізичною культурою, тому що…» є хибною. Регулярні й цілеспрямовані заняття дозволяють вирішити такі завдання:

  • скорегувати і зміцнити м’язовий корсет;
  • надати зв’язкового-м’язовому апарату необхідну гнучкість;
  • поліпшити кровообіг, нормалізувати обмін речовин і харчування міжхребцевих дисків;
  • збільшити міжхребцевий простір;
  • поліпшити функцію ходьби;
  • адаптувати серцево-судинну й дихальну системи і весь організм до різних фізичних навантажень;
  • поліпшити периферичний кровообіг, усунути застійні явища;
  • зміцнити серцевий м’яз.

Лікувальна та оздоровча гімнастика повинна  буди у кожного в житті та виконуватися систематично. Не забувайте про здоровий сон, збалансоване харчування, чергування праці з відпочинком, а ще  – частіше робіть прогулянки на свіжому повітрі. 

 Ірина Лебединець, вчитель-реабілітолог